Wyniki X Olsztyńskiego Festiwalu Kultury Modelarskiej wraz z I Memoriałem im. Lecha Dunajewskiego

Poniżej prezentujemy listę wyróżnionych modeli w konkursie:

KategoriaNazwa kategoriiNr modeluNazwa modeluNazwiskoImię
KJIModele kartonowe inne modele bez podziału na skale830Samolot Brewster F2A BufalloNienałtowskiSzymon
KJLModele kartonowe Lotnictwo Juniorzy839sam. Hawker Huricane Mk IIWolańskiDamian
KJOModele kartonowe Statki, żaglowce i okręty Juniorzy833Monitor ORP „Kraków”PaszkoBartłomiej
KJPGModele kartonowe Pojazdy gąsienicowe Juniorzy832Mini Koparka BobCatPaszkoBartłomiej
KJPGModele kartonowe Pojazdy gąsienicowe Juniorzy837Działo pancerne M5 „Maresal”WolańskiDamian
KJPKModele kartonowe Pojazdy kołowe Juniorzy835sam. Niwa Straż PożarnaMaculewiczAndrzej
KJPKModele kartonowe Pojazdy kołowe Juniorzy972Volvo 240 combiGallasGerard
KJPKModele kartonowe Pojazdy kołowe Juniorzy1070parowóz TKT 48TomczukMateusz
PJDModele plastikowe Dioramy bez podziału na skale703Bitwa pod Grunwaldem 1410MarkiewiczJakub
PJDModele plastikowe Dioramy bez podziału na skale988Somewhere in ItalyKujawaOlaf
PJPCModele plastikowe Pojazdy Cywilne926Nysa 522KurekMaciek
PJPCModele plastikowe Pojazdy Cywilne939Volkswagen 1300 BeetleWantowskaJoanna
PJPCModele plastikowe Pojazdy Cywilne944VW T-1 KastenwagenPliszkaKrzysztof
PJPG1Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym 1/72 i mniejsze928Cromwell mk.IVKurekMaciek
PJPG1Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym 1/72 i mniejsze942T-90PliszkaKrzysztof
PJPG1Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym 1/72 i mniejsze990Panzerbefehlswagen III Ausf. EKujawaOlaf
PJPG2Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym 1/48 i większe927T-34-85KurekMaciek
PJPG2Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym 1/48 i większe952M4 A3 ShermanFiszerArkadiusz
PJPG2Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym 1/48 i większe1235Tygrys KrólewskiZiomekPiotr
PJPK1Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu kołowym 1/72 i mniejsze701Chevrolet C60SMarkiewiczJakub
PJPK1Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu kołowym 1/72 i mniejsze946Sd.Kfz. 234 PumaPliszkaKrzysztof
PJPK1Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu kołowym 1/72 i mniejsze989C4PKujawaOlaf
PJPK2Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu kołowym 1/48 i większe936German Heavy Tractor SS-100WantowskaJoanna
PJPK2Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu kołowym 1/48 i większe943DodgePliszkaKrzysztof
PJPK2Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu kołowym 1/48 i większe987KTO Rosomak Polish APCKujawaOlaf
PJSModele plastikowe Samoloty bez podziału na skale934TS-11 IskraWantowskaJoanna
PJSModele plastikowe Samoloty bez podziału na skale941Messerschmitt Me P.1099BPliszkaKrzysztof
PJSModele plastikowe Samoloty bez podziału na skale1226Spitfire MK IX cKurekMichał
KSAModele kartonowe Artyleria bez napędu Seniorzy88742 funtowa armataChomaniukMirosław
KSAModele kartonowe Artyleria bez napędu Seniorzy1055armata przeciw pancerna bofors wz 36PietkiewiczMichał
KSAModele kartonowe Artyleria bez napędu Seniorzy1082Armata 75 mm wz.1897SzklarczykMichał
KSBModele kartonowe Budowle Seniorzy866Japoński zamek OkusaKozarynKrzysztof
KSBModele kartonowe Budowle Seniorzy890cerkiew w ŁodziChomaniukMirosław
KSBModele kartonowe Budowle Seniorzy1013Gdańsk główka wschodniaGacaPiotr
KSBModele kartonowe Budowle Seniorzy1017Wiatrak w WikrowieHołowińskiMarcin
KSDLWModele kartonowe Statki i okręty do linii wodnej Seniorzy1160HMS RenownRutkowskiAdam
KSDLWModele kartonowe Statki i okręty do linii wodnej Seniorzy1182HMHS BritanicŻygasAndrzej
KSFModele kartonowe Figurki, zwierzęta i pojazdy kosmiczne Seniorzy889figurka Ulrich von JungingenChomaniukMirosław
KSFModele kartonowe Figurki, zwierzęta i pojazdy kosmiczne Seniorzy922AT-STKozłowskiPiotr
KSFModele kartonowe Figurki, zwierzęta i pojazdy kosmiczne Seniorzy1088MSN-06 Sinanju The White Comet SzaforzMichał
KSHModele kartonowe Śmigłowce i wiatrakowce Seniorzy778H-13C SiouxGliwaKrzysztof
KSHModele kartonowe Śmigłowce i wiatrakowce Seniorzy879Mi 4AZabłockiKrzysztof
KSHModele kartonowe Śmigłowce i wiatrakowce Seniorzy1090Mi-24DLachMaciej
KSIModele kartonowe inne modele bez podziału na skale780Aerosanie RF-8-GAZ-98GliwaKrzysztof
KSIModele kartonowe inne modele bez podziału na skale886rakieta V2ChomaniukMirosław
KSOModele kartonowe Okręty Seniorzy865Kuter torpedowy D-3KozarynKrzysztof
KSOModele kartonowe Okręty Seniorzy885Fiński pancernik obrony wybrzeża VÄINÄMÖINENKochanekWiesław
KSOModele kartonowe Okręty Seniorzy970Krążownik pancerny RossijaKruczkowskiRobert
KSOModele kartonowe Okręty Seniorzy1072Japoński niszczyciel „Shimakaze”KozłowskiRadek
KSOModele kartonowe Okręty Seniorzy1161HMS AtheneRutkowskiAdam
KSOModele kartonowe Okręty Seniorzy1162IJN  NAGATOKopańskiSławomir
KSPGModele kartonowe Pojazdy gąsienicowe Seniorzy8042 KaMiNikitinAleksandr
KSPGModele kartonowe Pojazdy gąsienicowe Seniorzy869IS-2PtakZdzisław
KSPGModele kartonowe Pojazdy gąsienicowe Seniorzy1233C7PKornatkaKamil
KSPKModele kartonowe Pojazdy kołowe Seniorzy779Kfz.14 AdlerGliwaKrzysztof
KSPKModele kartonowe Pojazdy kołowe Seniorzy976Willys jeepMalinowskiGrzegorz
KSPKModele kartonowe Pojazdy kołowe Seniorzy984Star 28MyślińskiMaciej
KSPKModele kartonowe Pojazdy kołowe Seniorzy1231KRAZ 255BKornatkaKamil
KSPSModele kartonowe Pojazdy szynowe Seniorzy880Siemens&HalskeZabłockiKrzysztof
KSPSModele kartonowe Pojazdy szynowe Seniorzy1051drezyna torowo-terenowa tk-r-tkPietkiewiczMichał
KSPSModele kartonowe Pojazdy szynowe Seniorzy1193Wilk szynowyOlesiakAndrzej
KSSOModele kartonowe Samoloty z napędem odrzutowym Seniorzy1128F-15C EAGLELudwiczakTomasz
KSSSModele kartonowe Samoloty z napędem śmigłowym Seniorzy924Junkers JU-88D-1RowińskiPiotr
KSSSModele kartonowe Samoloty z napędem śmigłowym Seniorzy1081Focke-Wulf Ta-152 C-1SzklarczykMichał
KSSSModele kartonowe Samoloty z napędem śmigłowym Seniorzy1091Macchi C.202 FolgoreLachMaciej
PSAModele plastikowe Artyleria bez własnego napędu bez podziału na skale790Skoda 100mmCieślarczykKarol
PSAModele plastikowe Artyleria bez własnego napędu bez podziału na skale823PZR SA-75 „Dźwina”, Muzeum GRYFBiałekMichał
PSAModele plastikowe Artyleria bez własnego napędu bez podziału na skale1005BL 8-inch howitzer Mk. VI  + Holt 75OkuniewskiLeszek
PSAModele plastikowe Artyleria bez własnego napędu bez podziału na skale1104Bofors 40 mmStrembskiMarcin
PSDModele plastikowe Dioramy bez podziału na skale749Under AttackTafilMichał
PSDModele plastikowe Dioramy bez podziału na skale855KINGTIGERKardasArtur
PSDModele plastikowe Dioramy bez podziału na skale1095Panzerkampfwagen VIII Maus V2 „Wojna trwa….Francja 1946”ManikowskiPatryk
PSF1Modele plastikowe Figurki Historyczne Seniorzy853mjr.Henryk SUCHARSKIKardasArtur
PSF1Modele plastikowe Figurki Historyczne Seniorzy906Polski Komandos Monte CassinoKiełbiowskiPiotr
PSF1Modele plastikowe Figurki Historyczne Seniorzy1200Carro Armato P40SiemińskiiPaweł
PSHModele plastikowe Śmigłowce bez podziału na skale735Mil Mi 4ABiełokozowiczTomasz
PSHModele plastikowe Śmigłowce bez podziału na skale802UH-60GDąbrowskiRafał
PSHModele plastikowe Śmigłowce bez podziału na skale1151FL 282 V6 KolibriLigockiAndrzej
PSIModele plastikowe inne modele bez podziału na skale1007Bf 109E instrument panel 1:4GórskiRobert
PSIModele plastikowe inne modele bez podziału na skale1032Apollo Saturn VDrozdowskiPiotr
PSKModele plastikowe Kolekcje modeli plastikowych bez podziału na skale854RZYMIANIE-LEGIONIŚCIKardasArtur
PSKModele plastikowe Kolekcje modeli plastikowych bez podziału na skale1111Myśliwce PZLStrembskiMarcin
PSKModele plastikowe Kolekcje modeli plastikowych bez podziału na skale1164Współczesne czołgi WPBondyraDariusz
PSO1Modele plastikowe Statki i okręty 1/700754IJN TakaoMindakKrzysztof
PSO2Modele plastikowe Statki i okręty 1/350753IJN ToneMindakKrzysztof
PSO2Modele plastikowe Statki i okręty 1/350819Korweta BORA Proj. 1239BiałekMichał
PSO3Modele plastikowe Statki i okręty pozostałe skale771U -5022 Kiel 1945SuchorskiPaweł
PSO3Modele plastikowe Statki i okręty pozostałe skale820U-997BiałekMichał
PSO3Modele plastikowe Statki i okręty pozostałe skale1036U-Boot U-2540 Type XXIDrozdowskiPiotr
PSPCModele plastikowe Pojazdy Cywilne723Chevrolet Impala 1962RybickiJaroslaw
PSPCModele plastikowe Pojazdy Cywilne800ZIŁ-131 WarsztatKosedaPaweł
PSPCModele plastikowe Pojazdy Cywilne1008Ford Ranchero 1960OkuniewskiLeszek
PSPCModele plastikowe Pojazdy Cywilne1040Cadillac Town Car ’33DrozdowskiPiotr
PSPG1Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym 1/72 i mniejsze815zsu 23 shilkaSiemińskiiPaweł
PSPG1Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym 1/72 i mniejsze822T-64BVBiałekMichał
PSPG1Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym 1/72 i mniejsze921Ft-17RafalskiSylwester
PSPG1Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym 1/72 i mniejsze991PanzerJäger IB mit 7.5cm StuK 40 L/48ŁunkiewiczMichał
PSPG2Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym 1/48788Kv 1CieślarczykKarol
PSPG2Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym 1/48809M10 IIC AchillesDąbrowskiAdam
PSPG2Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym 1/481144Crusader AALigockiAndrzej
PSPG3Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym 1/35 i większe799T-55 „ENIGMA”KosedaPaweł
PSPG3Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym 1/35 i większe808STZ 5 and ZIS 2DąbrowskiAdam
PSPG3Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym 1/35 i większe920CHTZ S-65RafalskiSylwester
PSPG3Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu gąsienicowym 1/35 i większe1145AHS Krab 155mmLigockiAndrzej
PSPK1Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu kołowym 1/72 i mniejsze811FV 601 SaladinDąbrowskiAdam
PSPK1Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu kołowym 1/72 i mniejsze821BTR-80BiałekMichał
PSPK1Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu kołowym 1/72 i mniejsze993Sd.Kfz.221ŁunkiewiczMichał
PSPK2Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu kołowym 1/48789TankwagenCieślarczykKarol
PSPK2Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu kołowym 1/48812SS-100DąbrowskiAdam
PSPK2Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu kołowym 1/48917VolkswagenRafalskiSylwester
PSPK3Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu kołowym 1/35 i większe807Jeffery PoplavkoDąbrowskiAdam
PSPK3Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu kołowym 1/35 i większe918Scammell PionieerRafalskiSylwester
PSPK3Modele plastikowe Pojazdy wojskowe na podwoziu kołowym 1/35 i większe1006HUSKY MK III VMMDOkuniewskiLeszek
PSS1Modele plastikowe Samoloty 1/72 i mniejsze729Supermarine Spitfire Mk.XVIDomańskiArtur
PSS1Modele plastikowe Samoloty 1/72 i mniejsze734Lockheed F-104 G StarfighterBiełokozowiczTomasz
PSS1Modele plastikowe Samoloty 1/72 i mniejsze743B-17GNechaevSergey
PSS1Modele plastikowe Samoloty 1/72 i mniejsze909P-61B Black WidowMysherinAlexander
PSS1Modele plastikowe Samoloty 1/72 i mniejsze1148P.23B KaraśLigockiAndrzej
PSS2Modele plastikowe Samoloty 1/48868Spitfire Mk XVI BubbletopSmółkaJarosław
PSS2Modele plastikowe Samoloty 1/481150Mustang IV ALigockiAndrzej
PSS2Modele plastikowe Samoloty 1/481199SU-22 M4DąbrowskiRafał
PSS3Modele plastikowe Samoloty 1/32 i większe752P-47D-25DomańskiArtur
PSS3Modele plastikowe Samoloty 1/32 i większe787Laird Turner „Meteor”MatejkoMarcin
PSS3Modele plastikowe Samoloty 1/32 i większe1229BF-109 G-6GórskiRobert
PSSFModele plastikowe Science-Fiction Seniorzy897XXXG-00W0 Wing Gundam ZeroŻurekMarek
PSSFModele plastikowe Science-Fiction Seniorzy1223Blightspawn Gwadii ŚmierciStańczakRafał

Grand Prix, wyniki I Memoriału Lecha Dunajewskiego oraz lista nagród specjalnych:

Nazwa nagrodyNazwiskoImięNazwa modeluKategoria wiekowa
Zwycięzca w I Memoriale im. Lecha DunajewskiegoRowińskiPiotrHawker Hurricane Mk.IS
Grand Prix za najlepszy model kartonowyPikoraMateuszHMS DreadnoughtS
Grand Prix za najlepszy model plastikowyTafilMichałUnder AttackS
Nagroda dla najmłodszego uczestnikaZabłockiGrzegorzDomekM
Nagroda Festiwali Malarstwa i Rzeźby Figurkowej Toruń za najlepszą figurkęŻurekMarekXXXG-00W0 Wing Gundam ZeroS
Nagroda od firmy Toro Model za prace, które zrobiły wrażenie na jej przedstawicieluŁunkiewiczMichałPolskie przedwojenne prototypy czołgówS
Nagroda od firmy Toro Model za prace, które zrobiły wrażenie na jej przedstawicieluPuchalskiRadosławM4A1 (76)WS
Nagroda od klubu „Sęp-Przełom” za najlepszy model w opinii klubuKardasArturRUDY 102S
Nagroda specjalna za najlepszą zieleń od firmy Robert BenasiewiczHołowińskiMarcinWiatrak w WikrowieS
Nagroda Trójmiejskiego Pikniku ModelarskiegoKruczkowskiRobertKrążownik pancerny RossijaS
Nagroda za najlepszy model według Pawła Siemińskiego – Scale Modeling
TafilMichałUnder AttackS
Wyróżniona zieleń młodego modelarza od firmy BSMGórskaMagdalenaChatka Baby Jagi na kurzej nóżceM
Wyróżniona zieleń młodego modelarza od firmy BSMBaniewskiWojciech7TP LIGHT TANK Czołg lekki 7TP, jednowieżowyM
Wyróżniona zieleń młodego modelarza od firmy BSMMarkiewiczJakubBitwa pod Grunwaldem 1410J
Za najfajniejszy model kartonowy juniora według Modelandii z Czarnej Białostockiej
SytnytsajaMariaPudelM
Za najfajniejszy model według Warsztatów Modelarskich klubu „Tango” OłdakJakubTankietka TKSM
Za najlepszą pracę juniorską od dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2KujawaOlafKTO Rosomak Polish APCJ
Za najlepsze wykonanie modelu niemieckiego czołgu Panzer IV wg Sekcji Modelarskiej „Kompas”ManikowskiPatrykPanzerkampfwagen IV Ausf.H „Zima nadchodzi”S
Za najlepsze wykonanie modelu niemieckiego czołgu Panzer IV wg Sekcji Modelarskiej „Kompas”KargolDawidPz.Kmpfw IV ausf BM
Za najlepszy model kartonowy związany z kampanią wrześniową od Piotra TargońskiegoPietkiewiczMichałdrezyna torowo-terenowa tk-r-tkS
Za najlepszy model pojazdu w skali 1:35 według AFV Diorama
KujawaOlafKTO Rosomak Polish APCJ
Za najlepszy model pojazdu w skali 1:72 od Andrzeja Lis-KujawskiegoŁunkiewiczMichałPolskie przedwojenne prototypy czołgówS
Za najlepszy model sprzętu bojowego w polskich barwach z latl 1914-1945 od klubu modelarskiego Combat ChełmżaRowińskiPiotrHawker Hurricane Mk.IS
Za najlepszy model w fazie budowyDzierżawskiJarosławHMS AlertS
Za najlepszy model według IPMS WarszawaNechaevSergeyB-25JS
Za najlepszy model według ISRM InowrocławNechaevSergeyB-24JS
Za najlepszy model według Quasi Warszawskiego Klubu Anonimowego KartonoholikaGliwaKrzysztofC2P  + Bofors 40mmS
Za najlepszy model wg Sekcji Modelarskiej „Kompas” dla JunioraKurekMaciekNysa 522J
Za najlepszy model wg Sekcji Modelarskiej „Kompas” dla SenioraGliwaKrzysztofH-13C SiouxS
Za najlepszy plastikowy model statku lub okrętu od Pawła SuchorskiegoMindakKrzysztofIJN ToneS
Za wykonanie popiersia bohatera I MemoriałuKardasArturPLUT. PILOT LECH DUNAJEWSKIS


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.